Podstawowe informacje

Zobacz film o DPD Pickup

Każdą paczkę, którą nadasz w Punkcie DPD Pickup dostarczymy na miejsce.

Są jednak takie, których przewozu zabrania nam prawo.

Dowiedz się wszystkiego o ograniczeniach oraz o tym, na jakich zasadach możesz wysłać paczkę.

Aby ułatwić Ci nadanie paczki, zebraliśmy wszystkie wytyczne w jednym miejscu. Dzięki nim przygotujesz przesyłkę w taki sposób, aby mogła jak najszybciej w bezpieczny sposób dotrzeć do Adresata.

Znajdź Twój typ paczki i otwórz odpowiedni folder informacyjny.

Jak przygotować paczkę?

Przygotowanie paczki to nic trudnego, zobacz jak to zrobić

 1. Zawartość paczki

  Są rzeczy, których nie możemy przewieźć, ponieważ nie pozwala na to obowiązujące w Polsce prawo; takie przedmioty to na przykład żywe rośliny i zwierzęta, ale również broń, amunicja i fajerwerki – szczegółową listę towarów zabronionych znajdziesz tu - lista towarów zabronionych.

   

 2. Pakowanie

  W DPD Pickup uważamy, że każda zawartość przesyłki wymaga innego traktowania, dlatego przygotowaliśmy krótkie instrukcje pakowania różnych popularnych przedmiotów. Jeżeli jesteś ciekaw jak spakować opony, wazon lub inne towary zajrzyj do drugiej zakładki - Instrukcje pakowania.

 3. Zabezpieczenie i zaadresowanie paczki

  Już wiesz jak zadbać o rzeczy umieszczone w paczce, więc przed nami ostatni krok: zabezpieczenie paczki od zewnątrz i umieszczenie na niej etykiety adresowej.

  Oklej przesyłkę taśmą i sprawdź, czy w opakowaniu nie ma żadnych luk, przez które zawartość może się zniszczyć. Etykietę z adresem Odbiorcy umieść na płaskiej części paczki tak, abyśmy mogli ją skanować podczas jej podróży, dzięki czemu zarówno Ty jak i Odbiorca będziecie mogli na bieżąco śledzić losy przesyłki.